• 5 czerwca 2015
  • wyświetleń: 4313

Miedźna: gminny turniej piłki ręcznej

Miedźna: gminny turniej piłki ręcznej - 26.05.2015 · fot. Marcin Domżoł
Po raz kolejny w tym miesiącu nasza szkoła była organizatorem zawodów z piłki ręcznej dla szkół podstawowych z Gminy Miedźna.

Tym razem na parkiecie hali w Gilowicach, 26 maja, grały reprezentacje szkół czyli najlepsi zawodnicy z klas 4-6. Do zawodów stawiły się: SP Góra, SP Frydek i SP Miedźna, oczywiście w kategoriach dziewcząt i chłopców. Graliśmy systemem "każdy z każdym" a mecz trwał 2x7 minut z przerwą na szybki relaks i pogadankę motywacyjną nauczycieli.

Poziom był nadspodziewanie wysoki, szczególnie u chłopców, a mecze zacięte, prowadzone w szybkim tempie, z ładnymi akcjami i często zakończone efektownymi rzutami z wyskoku. Mecz chłopców pomiędzy Górą i Miedźną do końca trzymał w napięciu, i tylko niesamowita konsekwencja i wola walki naszych panów pozwoliły rzucić wyrównującą bramkę minutę przed końcowym gwizdkiem. Przy odrobinie szczęścia, w ostatnich 60 sekundach mogliśmy jeszcze wyjść na prowadzenie.

Wśród pań najwięcej emocji przysporzył wszystkim mecz pomiędzy Frydkiem a Miedźną, który decydował o zajęciu pierwszego miejsca. Po pierwszej połowie było 2:0 dla dziewczyn z Frydku, ale nasze zawodniczki zawsze walczą do końca i kilka szybkich kontrataków pozwoliło wygrać mecz 3:2.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Sajdok Justyna, Lubańska Agata, Gorecka Weronika, Olesiak Wiktoria, Mika Ola, Soloch Oliwia, Magda Komandera, Lucyna Faruga, Julia Jamrozik, Janosz Michał, Miller Patryk, Kucz Mateusz, Czopka Szymon, Paszek Paweł, Wojas Kacper, Noras Janek, Filip Szweda, Lukasek Piotrek, Jarco Szymon, Amadeusz Wojciech, Bartas Bartek, za co im wszystkim serdecznie dziękuję.