Foto

• 12 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3414

Jafisport Bike Team na Tour de Pologne - 6.08.2015 · fot. Jafisport Bike Team
Czwartkowy szósty królewski etap wyścigu kolarskiego: Tour de Pologne 2015 Bukowina Terma Hotel Spa- Bukowina, poprzedzony został startem amatorów, którzy mieli okazję sprawdzić się na takiej samej rundzie co zawodnicy "ELITY".

Ponad 30-stopniowy upał nie przeszkodził, aby na starcie stanęło ponad 1800 zawodników. Wśród nich startowali także pszczyńscy kolarze z Jafisport Bike Team. Trasa miała charakter bardzo górzysty z trzema podjazdami do pokonania: Ząb, Słynny Gilczarów ze "ścianą płaczu" o nachyleniu dochodzącym do 24 % oraz Bukowina. Każdy z zawodników Teamu dał z siebie wszystko, co zaowocowało 3. miejscem w klasyfikacji drużynowej (zgłoszone zostały 62 drużyny).

Indywidualnie Rafał Wrożyna zajął 7. miejsce w kat. 19 open z czasem 1:01:27, Rafał Sekta 12, 34 z czasem 1:02:37, Wojtek Wardziak 36, 108 z czasem 1:07:44, Karol Anderko 24, 128 z czasem 1:08:48, Darek Pelka 59, 181 z czasem 1:10:40, Piotr Kiełkowski 179, 498 z czasem 1:18:51, a Michał Nowok 194, 534 z czasem 1:19:38.