• 21 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1626

VIII KMPP: finaliści wśród żaków w komplecie - zdjęcia

VIII KMPP: finaliści wśród żaków w komplecie · fot. POSiR Pszczyna
MKS Iskra Pszczyna, AP 21 Łąka, UKS SPS Wola oraz UMKS Ruły United awansowały do turnieju finałowego żaków w ramach VIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy "Ziobro S.C."

VIII KMPP - eliminacje żaków 2016
Dziewięć zespołów rywalizowało w eliminacjach żaków w ramach VIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy "Ziobro S.C.".VIII KMPP - wyniki eliminacji żaków (20.08.2016)

Eliminacje najmłodszej kategorii wiekowej Klubowych Mistrzostw zgromadziły na boisku "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie dziewięć drużyn.

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, z których awans do finału wywalczały po dwie najlepsze ekipy. W pierwszej zwyciężyli gracze Iskry Pszczyna, którzy wygrali wszystkie spotkania. Po awans sięgnęli również reprezentanci AP 21 Łąka, którzy zajęli 2. miejsce w grupie. W drugiej części rozgrywek triumfował UKS SPS Wola, który również zainkasował komplet zwycięstw. Drugie miejsce dające prawo gry w turnieju finałowym wywalczyli piłkarki i piłkarzy UMKS Ruły United.

Oprócz zmagań drużynowych uczestnicy wzięli udział w zabawie indywidualnej - prowadzenie piłki po wyznaczonym torze.

Turniej finałowy odbędzie się w sobotę (27 sierpnia) na boisku "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W tych zawodach zagrają po cztery najlepsze każdej z trzech kategorii.

VIII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy "Ziobro S.C." jest organizowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Turniej rozgrywany jest dwuetapowo. Najpierw odbywają się eliminacje, potem turniej finałowy. Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy, orliki i żacy.

Głównym sponsorem zawodów jest firma "Ziobro S.C." z Pszczyny.