• 12 stycznia 2017
  • wyświetleń: 3995

Orliki: Podwójne podium

Orliki: KMPP turniej finałowy 08.01.2017 · fot. Andzejek
Obie drużyny Iskry Pszczyna, które awansowały do finałów Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w kategorii Orlików stanęły na turniejowym podium. A dwóch zawodników naszego klubu zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi.

Komentarz trenera Ryszarda Tomanka:
"W niedzielę w hali POSIR wystąpiliśmy w turnieju finałowym Halowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w kategorii Orlików. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym", a w stawce 5-ciu finalistów oprócz dwóch naszych składów zagrały drużyny: LKS Brzeźce, LKS Czarków , a pod szyldem AP21 Łąka wystąpili zawodnicy z Krakowa. Nasz skład występujący jako MKS Iskra II wygrał z drugim naszym składem grającym jako MKS Iskra I 4-2, z LKS Czarków 2-1, z LKS Brzeźce 3-0 oraz przegrał z drużyną z Krakowa 0-2 i zajął drugie miejsce w turnieju. Natomiast MKS Iskra I w następnych meczach wygrał z SP Czarków 2-1, zremisował z LKS Brzeźce 2-2 i przegrał z AP21 1-2, zajmując trzecie miejsce w turnieju. Zawody wygrali goście z Krakowa, LKS Brzeźce zajął 4. miejsce, a na 5. miejscu uplasował się zespół LKS Czarków. Miłosz Szydłowski został uznany za najlepszego zawodnika turnieju, a Karol Stieber za najlepszego bramkarza.

Jeszcze przed eliminacjami Mistrzostw, kiedy na treningu ustalaliśmy składy swoich obu zespołów to - pół żartem, pół serio - mówiliśmy sobie, że nie ma znaczenia, kto zagra w pierwszym składzie, a kto w drugim, bo i tak obydwa składy spotkają się na podium finałowym.

No i proszę, wszyscy to w niedzielę widzieliśmy. Gratulacje!"