Foto

• 26 września 2017
  • wyświetleń: 1962

Worek medali dla strzelców KBS na Ogólnopolskich Mistrzostwach

Ogólnopolskie Mistrzostwa LOK juniorów i seniorów - 22-24.09.2017 · fot. KBS Pszczyna
Między 22 a 24 września zawodnicy koła LOK przy Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Pszczynie rywalizowali w Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK juniorów i seniorów. Wrócili z tych zawodów z workiem medali.

Województwo śląskie zajęło 2. miejsce w klasyfikacji województw ze stratą tylko 20 pkt do woj. małopolskiego, natomiast w klasyfikacji klubowej KBS Pszczyna zajęło 4. miejsce.

Na dobre lokaty zespołowe złożyły się poszczególne sukcesy poszczególnych zawodników. Wioletta Mazur wróciła z Tarnowa z dwoma złotymi medalami na szyi. Zwyciężyła w pistolecie sportowym juniorek oraz pistolecie pneumatycznym juniorek. W tych samych konkurencjach brązowe medale zdobyła Diana Zieleźnik.

Ogólnopolskie Mistrzostwa LOK juniorów i seniorów - 22-24.09.2017

Dwa medale zawisły również na szyi Piotra Grubki. Pierwszego dnia dał popis swoich umiejętności i zdobył złoto w karabinie pneumatycznym seniorów z wynikiem 614,7 pkt i przewagą 7,2 pkt nad drugim zawodnikiem. Po karabinie dowolnym 60 leżąc i 18 miejscu przyszedł czas na kdw 3x20 (3 postawy). Na zakończenie Piotrek zdobył srebro w tej konkurencji.

Srebrny medal zdobył również Marcin Piech w kpn 60 juniorów z wynikiem 605,5, wyrównując swój rekord życiowy. Konkurencje kulowe zakończył już jednak poza podium zajmując 5. miejsce w kdw60 leżąc oraz 5. miejsce w kdw3x20.

Krystian Witala startował w kpn60 juniorów oraz kdw3x20 juniorów. Zawody zakończył odpowiednio na 9. oraz 6. miejscu. Edward Wójcik zajął 26. miejsce w pistolecie pneumatycznym seniorów, natomiast w pistolecie dowolnym był 24. 26. miejsce w pistolecie dowolnym seniorów zajął Jerzy Piech.