• 20 listopada 2017
  • wyświetleń: 3304

Komplet punktów w Katowicach dla siatkarek PLKS

Komplet punktów w Katowicach dla siatkarek PLKS - 18.11.2017 · fot. PLKS
Siatkarki pszczyńskiego PLKS-u pokonały w sobotę, 18 listopada w Katowicach zespół Sokoła 43 AZS AWF Katowice 3:0 ( 25:14, 25:23, 25:15).

Pszczynianki na początku pierwszego seta uzyskały niewielką przewagę punktową, którą jednak po serii udanych zagrywek przeciwniczek i własnych błędach, szybko utraciły. Po uzyskaniu przez gospodynie 1-punktowego prowadzenia, podopieczne Jarosława Bodysa zaczęły trudną zagrywką oraz skutecznymi blokami odzyskiwać przewagę. Katowiczanki w dalszej części seta popełniły sporo niewymuszonych błędów własnych, co zakończyło się ich przegraną do 14.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Pod koniec seta PLKS prowadził 24:20, lecz po błędach w ataku zawodniczki Sokoła zdobyły kolejno 3 punkty. Ostatecznie set zakończył się wygraną pszczynianek do 23.
Początkowe minuty trzeciej partii to niemal kopia sytuacji z pierwszego seta. W połowie seta zawodniczki PLKS znów skutecznymi atakami, a przede wszystkim punktowymi blokami na siatce, uzyskały przewagę punktową nad katowiczankami. Pszczynianki zwyciężając do 15 pokazały, że były zespołem lepszym.

Komplet punktów w Katowicach dla siatkarek PLKS - 18.11.2017

Pszczynianki w spotkaniu w Katowicach zagrały w składzie: Agnieszka Młynarczyk, Karolina Olczyk, Marta Jędrysik /K/, Paulina Bażanowska, Urszula Lorenc, Martyna Kołodziej, Paulina Ponikiewska /Libero/ oraz Żaneta Stępień.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Marta Jędrysik.

W najbliższą sobotę, 25 listopada PLKS zagra z KPKS Halemba, będzie to mecz 10. kolejki II ligi Grupy 3. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w hali POSiR Pszczyna, przy ulicy Zamenhofa 5a.