• 8 lipca 2019
  • wyświetleń: 1972

Medal Mistrzostw Świata w crossmintonie dla Wojtka Wilkosza

Medal Mistrzostw Świata w crossmintonie
W dniach 4-7 lipca odbywały się Mistrzostwa Świata w crossmintonie w Budapeszcie. Crossminton jest sportem rakietowym, a dokładnie mieszanką tenisa, squasha i badmintona. Zawodnik z naszego powiatu Wojciech Wilkosz zdobył na nich brązowy medal w grze mieszanej wraz z Martą Urbanik (Szczecin).

Z piekła do nieba - w ćwierćfinale nasi zawodnicy zgotowali istny horror. Pierwszego seta przegrali 9-16, w drugim wygrali po zaciętej końcówce 20-18 (gra toczy się do 16 pkt lub 2 pkt przewagi przy stanie 15-15). W 3 - decydującym secie, po słabym początku przegrywali już 2-10. Sukcesywnie nadrabiali straty, aby w decydującym momencie przełamać szalę zwycięstwa na swoją korzyść przy stanie 11-15. Obronili 4 lotki meczowe, by ostatecznie wygrać 17-15. Jest to niewątpliwie duży sukces, gdyż w tym roku był bardzo wysoki poziom graczy. Świadczy o tym fakt, iż żadna z par rozstawianych ze światowej TOP 4 nie wywalczyła medalu.

Nasi zawodnicy przegrali w walce o finał z niemiecką para 1-2 (16-14, 13-16, 11-16). Niestety zabrakło już sił po poprzednim ciężkim pojedynku i skończyło się na brązowym medalu. W finale wygrała para z Japonii.