Foto

• 10 stycznia 2020
  • wyświetleń: 9367

Emocje i zacięta rywalizacja podczas meczu 1/32 Pucharu Polski w Futsalu

1/32 Pucharu Polski w Futsalu NEXX Goczałkowice - Berland Komprachcice - 6.01.2020 · fot. POSiR
Niesamowitych emocji dostarczył mecz 1/32 Pucharu Polski w Futsalu NEXX Goczałkowice - Berland Komprachcice, rozegrany w poniedziałek w hali POSiR. Dzięki bramce Michała Pruska w ostatniej sekundzie dogrywki gospodarze niespodziewanie wygrali 4-3 i awansowali do 1/16.

Z piekła do nieba - tak krótko można określić przebieg meczu rozegranego w święto Trzech Króli. NEXX Goczałkowice (zawodnicy reprezentujący Ligę Futsalu Pszczyna Suszec Goczałkowice, a na "dużych" boiskach występujący w LKS Goczałkowice i Iskrze Pszczyna) przystąpili do spotkania nieco stremowani. Już po 28 sekundach mieli na koncie dwa przewinienia. Gdy po niespełna 12 minutach przegrywali z piątym zespołem pierwszej ligi 0-2 po golach Łukasza Małka i Patryka Kiliana, mało kto wierzył, że amatorzy są w stanie nawiązać walkę z doświadczonymi rywalami. Tym bardziej, że w ich barwach zadebiutował w oficjalnym meczu pozyskany kilka dni wcześniej Ukrainiec Wadim Iwanow, który ostatnich kilka lat spędził w ekstraklasowych Red Devils Chojnice i Clearexie Chorzów.

Gospodarze mieli jednak swoje okazje, ale w bramce Berlandu świetnie spisywał się młody Dawid Lach. W końcu i jego udało się pokonać. Po raz pierwszy dokonał tego w 18 minucie Wojciech Dragon, trafiając po solowym rajdzie. Do remisu doprowadził w 30 minucie Adam Grygier po akcji z Michałem Pruskiem i Wojciechem Dragonem. W kolejnych dziesięciu minutach gole nie padły, natomiast oba zespoły miały na koncie po 5 fauli, przechodzących na dogrywkę. Każdy następny skutkował więc przedłużonym rzutem karnym.

Nexx

Dziesięciominutowa dogrywka była więc festiwalem przedłużonych karnych. Oba zespoły wykonywały je trzykrotnie. Już w 48 sekundzie, jako pierwszy piłkę 10 metrów od bramki ustawił kapitan gospodarzy Jakub Benek, lecz jego strzał Dawid Lach sparował na róg. Niecałe półtora minuty później do piłki podszedł Wojciech Dragon i NEXX po raz pierwszy objął prowadzenie 3-2. Ale 56 sekund później Markus Przywara strzałem z bliska pokonał Łukasza Mrzyka i było 3-3. W ostatniej minucie pierwszej połowy dogrywki, po raz kolejny do przedłużonego karnego podszedł Wojciech Dragon, lecz tym razem do bramki wszedł reprezentant Mołdawii Sergiej Burduja i wyczuł intencje strzelca.

Druga połowa dogrywki to z kolei trzy przewinienia miejscowych. Do pierwszego przedłużonego karnego w 47 minucie podszedł najlepszy w Berlandzie Wadim Iwanow, ale jego uderzenie obronił Łukasz Mrzyk. Niespełna dwie minuty później Mateusz Suchodolski nie trafił w bramkę, a na siedem sekund przed końcem Patrick Riemann z 10 metra strzelił w słupek! Gdy wydawało się, że rozstrzygnięcie padnie w serii "krótkich" karnych, stało się coś niebywałego. Marek Skipioł ustawił piłkę na aucie własnej połowy, zagrał pod bramkę przeciwnika, a tam Michał Prusek równo z końcową syreną skierował ją głową do bramki! W tym momencie zawodnicy i kibice wręcz oszaleli ze szczęścia! Sędzia nawet nie musiał wznawiać gry, tylko odgwizdał gola i niespodziewane zwycięstwo NEXX 4-3 stało się faktem.

Dalszy ciąg pucharowej przygody niezwykle ambitnych chłopaków, będzie miał miejsce za miesiąc. Mecze 1/16 finału Pucharu Polski zaplanowano bowiem na 8-9 lutego. Rywala poznamy w niedzielę, 12 stycznia podczas losowania w Głogówku. Potencjalni rywale NEXX Goczałkowice w makroregionie południowym to: rozstawione zespoły z Ekstraklasy - Piast Gliwice, Acana Orzeł Jelcz Laskowice, Rekord Bielsko-biała (mistrz Polski), Clearex Chorzów, AZS UŚ Katowice, oraz drużyny, które uzyskały awans z I rundy - GSF Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska, Futsal Team Zaczernie, Gredar Futsal Team Brzeg, Maxfarbex Busko Zdrój, Profi Sport Wrocław, AZS UMCS Lublin, Sośnica Gliwice, GKS Tychy, Heiro Rzeszów.

1/32 finału Pucharu Polski w Futsalu - hala POSiR, 6.01.2020
NEXX Goczałkowice - GKS Berland Komprachcice 4-3 (1-2, 2-2)
0-1 - 7:06 Łukasz Małek, 0-2 - 11:30 Patryk Kilian, 1-2 - 17:46 Wojciech Dragon, 2-2 - 29:59 Adam Grygier, 3-2 - 42:15 Wojciech Dragon, 3-3 - 43:09 Markus Przywara, 4-3 - 50:00 Michał Prusek.
NEXX: Łukasz Mrzyk - Jakub Benek, Mateusz Pławecki, Adam Grygier, Wojciech Dragon oraz Wojciech Morkisz, Błażej Grygier, Marek Skipioł, Michał Prusek, Mateusz Dragon, Radosław Rakowski, Kamil Komraus.
Berland: Dawid Lach - Andrzej Sapa, Markus Przywara, Patryk Kilian, Wadim Iwanow oraz Sergiej Burduja, Stefan Karnatowski, Igor Babanskykh, Mateusz Suchodolski, Patrick Riemann, Michał Bienias, Kacper Pudlik, Łukasz Małek.